квітень25
18.04.2019 року на базі ДП »Київська ЛНДС» відбувся виїзний науково-практичний семінар «Теоретичні та технологічні засади створення та експлуатації постійної лісонасінної бази сосни звичайної» .

Директор підприємства О.І. Хромуляк у ході семінару ознайомив студентів із історією створення державного підприємства, його сучасним станом, перспективами розвитку та основними напрямами діяльності ДП «Київська ЛНДС».

Заступник директора з наукової роботи М.П. Савущик ознайомив магістрів ННІ Лісового і садово-паркового господарства, кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій з основними аспектами вирощування соснових насаджень Полісся в сучасних кліматичних умовах, паралельно відповідаючи на запитання присутніх.

Кандидат с.-г. наук Г.А. Шлончак розповів про досвід створення й розвитку об’єктів постійної лісонасіннєвої бази сосни звичайної на генетико-селекційній основі.

Студенти семінару відвідали теплицю, в якій вирощують прищеплений садивний матеріал сосни звичайної із ЗКС для створення нових та доповнення вже існуючих лісонасіннєвих плантацій на лісогосподарських підприємствах Поліської й Лісостепової зон.

Найцікавішим для учасників семінару було ознайомитись із селекційним комплексом станції, на якому представлені унікальні клонові насіннєві, родинні, архівно-маточні плантації та випробні культури сосни звичайної.

На згадку про виїзний семінар завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБІП В.М. Маурер разом зі студентами та колективом ДП «Київська ЛНДС» висадили біля адміністративної будівлі станції ялівець.